Przemoc domowa w Polsce i Wielkiej Brytanii Wykład dla ELSA

Dnia 4 kwietnia 2023 odbyło się spotkanie z ELSA Gdańsk na temat przemocy domowej w Polsce i Wielkiej Brytanii. Poruszyliśmy takie tematy jak przemoc domowa: emocjonalna, gaslighting, przemoc finansowa i przestępstwa online. Dziękuję studentom za wspaniałe zaangażowanie i niezwykle ciekawe pytania i komentarze.

W czasie spotkania zastanowiliśmy się również nad pierwszymi sygnałami, które czasem nie są zauważane, tzw. czerwonymi flagami oraz tym jak bronić się przed pewnymi zachowaniami.

Poruszony również został temat mitów na temat przemocy domowej, stereotypów oraz przekonań. W Wielkiej Brytanii istnieje wiele organizacji udzielających pomocy osobom, które doświadczyły przemocy, począwszy od pomocy psychologicznej, wsparcia emocjonalnego, poprzez pomoc prawną, a także finansową. Czasem brak wiedzy o istnieniu takich organizacji opóźnia proces uzyskania pomocy i wydostania się z trudnej relacji.

Spróbowaliśmy sobie także odpowiedzieć na pytanie co możemy zrobić kiedy wiemy, że ktoś jest w takiej sytuacji.

To już kolejne spotkanie z ELSA. Na poprzednich rozmawialiśmy o zawodach prawniczych oraz o pracy i obsłudze klienta w kancelarii w Londynie. Mam nadzieję, że zobaczymy się na kolejnych spotkaniach.

Czy Chciałbyś Dowiedzieć Się Więcej O Kursach I Warsztatach?

Prowadzę wykłady i warsztaty dla uniwersytetów, rad adwokackich i radcowskich oraz kół naukowych. Organizuję również dedykowane szkolenia dla kancelarii oraz działów prawnych firm.  Zapraszam do kontaktu.
Alex Legal English
London

Zapraszam do zaobserwowania mojego profilu o Legal English na instagramie:

https://www.instagram.com/legalenglishinlondon/

Similar Posts

Leave a Reply